Продавець Интернет магазин "Златоуст" розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
352 відгуків
Православный интернет магазин "Златоуст"
+380686521987
+380675189685
+380675189685
Viber, WhatsApp
+380664201974

ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ. П'ЯТИДЕСЯТНИЦЯ.

День Святої Трійці відзначається на п'ятдесятий день після Великодня, тому це свято ще називається П'ятидесятницею.

03.06.17

День Святої Трійці. П'ятидесятниця

 

Тропар свята Святої Трійці, глас 1


Благословен єси, Христе Боже наш, іже премудры ловці явлей, зіслав їм Духа Святого, і тими уловлей всесвіт, Человеколюбче слава Тобі.
Благословенний Ти, Христе Боже наш, що явив премудрих ловців [людей], зіслав їм Духа Святого, і через них привернув весь всесвіт, Человеколюбче, слава Тобі.

Кондак свята Святої Трійці, глас 2

Коли снизшед мови слия, разделяше мови Вишній: єгда же огненныя мови раздаяше, у з'єднання вся призва, і відповідно славимо Всесвятаго Духу.
Колись, зійшовши, Ти змішав мови і розділив народи, Всевишній; коли ж вогненні язики роздавав, то закликав до з'єднання всіх, і [тепер] згідно славимо Всесвятого Духа.


Величання свята Святої Трійці

Величаємо Тя, Живодавче Христі і шануємо Всесвятаго Твого Духа, Який від Отця послав єси Божественним Твоїм учнем.

 

 

 

День Святої Трійці відзначається на п'ятдесятий день після Великодня, тому це свято ще називається П'ятидесятницею.

Після Воскресіння Господнього Його учні постійно жили відчуттям свята. Протягом сорока днів Він був їм по одному і зібраним разом. На очах учнів, Господь піднявся над землею, як би переконуючи їх, що в останній день світу Він прийде на землю так само, як відійшов до Бога-Отця. Прощаючись з ними до часу, Він обіцяв послати їм Утішителя – Святого Духа, що походить від Бога-Отця. Учні не знали, що це означає, але вірили, що все буде по слову Господньому.
Як вогонь у вогнищі, підтримували вони в душах благодатний стан того дня, кожен день збираючись в одному домі на горі Сіоні в Єрусалимі. В затишній світлиці вони молилися, читали Святе Письмо. Так збувалося і ще одне з древніх пророцтв: "Від Сіону вийде закон, і слово Господнє з Єрусалиму". Так виник перший християнський храм. Біля того будинку знаходився і будинок улюбленого учня Христа апостола Іоанна Богослова, у ньому, за заповітом Господа, була і Його Мати – Діва Марія. Навколо Неї збиралися учні, Вона була розрадою для всіх віруючих.

Свято П'ятидесятниці, день Святої Трійці проходив так. У десятий день після Вознесіння Господа Ісуса Христа, в день іудейського свята перших жнив, коли учні і з ними Діва Марія перебували в Сіонській світлиці, в третю годину дня в повітрі почувся сильний шум, як під час бурі. В повітрі з'явилися яскраві язики вогню, що тріпотіли. Це був вогонь не речовинний – він був однієї природи з благодатним вогнем, який щорічно сходить в Єрусалимі на Великдень, він світив, не обпалюючи. Носячись над головами апостолів, язики вогню опустилися на них і опочили. Тут же, разом із зовнішнім явищем відбулося і внутрішнє, доконане в душах: "ісполнішася вси Духу Свята". – І Богоматір, і апостоли відчули в ту мить незвичайну силу, що діє в них. Просто і безпосередньо їм було дано понад новий благодатний дар дієслова – ні заговорили на мовах, яких не знали раніше. Це було дарування, необхідне для проповіді Євангелія по всьому світу.

Омиті, щедро обдаровані Єдиним Духом, відчуваючи, що це – тільки частина отриманих ними духовних подарунків від Господа, вони тримали один одного за руки, утворюючи нову сяючу світлу Церква, де незримо присутній Сам Бог, відбиваючись і діючи в душах. Любі діти Господні, з'єднані з Ним Святим Духом, вони вийшли з стін Сіонській світлиці, щоб безстрашно проповідувати Христове вчення про любов.

В пам'ять про цю подію свято П'ятидесятниці називається ще днем зішестя Святого Духа, а так само днем Святої Трійці: в явищі Святого Духа, що зійшов від Бога-Батька по обіцянці Бога-Сина, розкрилося таїнство єдності Святої Трійці. Назва ж П'ятидесятниці день цей одержав не тільки в пам'ять стародавнього свята, але і тому, що ця подія відбулася на п'ятдесятий день після християнського Великодня. Як Пасха Христова замінила собою древній юдейське свято, так і П'ятидесятниця поклала підставу Церкви Христової як союзу в Дусі на землі.